AKCE OD 7.9.2023 - DOPRAVA DO WE|DO ALZA BOXU ZDARMA
Logo
Út (12-18 hod.), Čt (12–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
06.09.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Jedním z krystalů s nejvyššími vibracemi objevenými u minerálů je fenacit/fenakit. Jeho vibrace výrazně zesilují energii jiných kamenů. Spojení fenaci... číst celé
18.08.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Také máte rádi tyrkysovou barvu? Nová kolekce arizonského tyrkysu v blankytně tyrkysové barvě obsahuje náramek, naušnice, dva typy prstenů a dva typy ... číst celé
28.07.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
K létu patří i krásné nové šperky, které na naší opálené pokožce nádherně vynikají. Které šperky jsou vhodné  - volte larimar, překrásná barva letní o... číst celé
Zobrazit všechny novinky
VYBÍRÁME KAMENY

Popisky kamenů

Polodrahokamy jsou především pro ženy úžasným doplňkem, ozdobou, podtrhují jejich krásu a dotváří jejich vzhled.

číst celý článek

Drahé kameny a zdraví

Zde naleznete přehled kamenů pomáhajících v psychické a spirituální oblasti. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Drahé kameny a nemoci

Zde naleznete přehled  kamenů pomáhajících při zdravotních problémech. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Jak vybírat drahé kameny

Pokud ještě nevíte, jaký kámen byste přesně chtěli, je samozřejmě nejlepší způsob jeho výběru intuicí, vyberte si prostě ten, který vás osloví.

číst celý článek

 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Drahé kameny a čakry - jaký je mezi nimi vztah?
20.03.2023

Drahé kameny a čakry - jaký je mezi nimi vztah?

Čakry jsou energetická centra v lidském těle, která jsou spojena s energetickými kanály, meridiány a tvorbou aury. Každá čakra se projevuje svým vlastním základním vlněním v odpovídající barvě spektra a ovlivňuje tělesné, duševní a duchovní úrovně, stejně jako orgány.

Drahé kameny s obdobným tónem a vibracemi, jako jsou jednotlivé čakry, mohou působit na tyto energetická centra a vyrovnat je. Různé drahé kameny mají podle svého charakteru a zaměření různé schopnosti a intenzitu.

Čakra základu (nebo-li kořene) – Múládhára

Čakra základu nebo kořene, Múládhára, je spojena s aktivitou a životazáchovnou pozemskou energií a její barvou je červená. Drahé kameny, jako je rubín, převážně červených a zemitě hnědých tónů, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Rubín přináší energii a rovnováhu, zlepšuje motivaci a intuici a podněcuje činnost srdeční čakry.

Název: Múládhára  - nebo-li čakra základu či kořene, základní centrum

Ovlivňuje: konečník, vnější pohlavní orgány, tlusté střevo, krev, stavbu buněk, dolní končetiny; žlázy nadledvinky

Barva: červená

Kameny: červené a zemitě hnědé – např. rubín, hematit, červený jaspis

Čakra sakrální

Čakra sakrální, Svádhištána, je spojena s vitalitou, vytrvalostí, kreativitou a sexuální energií a její barvou je oranžová. Drahé kameny, jako je karneol, škály oranžových barev, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Karneol probouzí v nás tvořivost a kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost a učí nás aktivně cítit, myslet, jednat a žít.

Název: Svádhištána  - nebo-li čakra vitality, centrum kříže

Ovlivňuje: pánev, vnitřní pohlavní ústrojí, močový měchýř, ledviny, krevní mízu, trávící šťávy; žlázy: vaječníky, varlata, prostata

Barva: oranžová

Kameny: oranžové – např. karneol, ohnivý opál

Čakra pupeční

Čakra pupeční nebo solar plexu, Manipúra, je spojena s poznáním našich duševních vlastností a vládou nad nimi a její barvou je zlatá a zlatožlutá. Drahé kameny, jako je citrín, škály zlatých až zlatistvých barev, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Citrín dokáže čistit čakry, uchovává v sobě sluneční energii a zvyšuje tvůrčí schopnosti. Průzračné zlatistvé tóny citrínu mají značnou schopnost oživovat v duši oheň kreativity a projasňovat mysl.

Název: Manipúra  - nebo-li čakra pupku

Ovlivňuje: dutinu břišní, zažívací ústrojí, žaludek, játra, slezinu, žlučník, vegetativní nervový systém, spodní část zad; žlázy: slinivka

Barva: zlatá až zlatožlutá

Kameny: žluté a zlatistvé – např. citrín, zlatý topaz, jantar

Čakra srdce

Čakra srdce, Anáhata, se nachází v oblasti hrudníku a je spojena s láskou, soucitem a harmonií. Její barvou je zelená a také růžová. Drahé kameny, jako je růženín, achát nebo malachit, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Růženín pomáhá otevírat srdce a přináší pocit klidu a pohody. Achát posiluje srdeční funkce a zlepšuje sebevědomí. Malachit má silné léčivé účinky a pomáhá odstraňovat negativní energii.

Název: Anáhata  - nebo-li čakra lásky a harmonie, srdeční centrum

Ovlivňuje: srdce, hrudní koš a hrudní dutinu, horní část zad, spodní část plic, krev, systém krevního oběhu, kůže ; žlázy: brzlík

Barva: zelená až růžová

Kameny: zelené – např. smaragd, chryzopras, olivín;  růžové – např. kunzit, růženín, rodochrozit

Čakra hrdla

Čakra hrdla, Višuddhi, je spojena s komunikací, sebevyjádřením a duchovním růstem. Její barvou je modrá. Drahé kameny, jako je lapis lazuli, akvamarín nebo tanzanit, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Lapis lazuli má schopnost podporovat jasné myšlení a sebevyjádření. Akvamarín zlepšuje komunikaci a uklidňuje mysl. Tanzanit pomáhá rozvíjet duchovní vize a posilovat intuici.

Název: Višuddhi  - nebo-li krční čakra, komunikační centrum

Ovlivňuje: krk, šíji, týl, spodní čelist, ústrojí řeči a sluchu, hrtan, jícen, průdušky, horní část plic, horní končetiny; žlázy: štítná žláza

Barva: světle modrá a tyrkysová

Kameny: světle modré – např. larimar, akvamarín, modrý fluorit;  tyrkysové – např. tyrkys, chryzokol

Čakra čela

Čakra čela, nebo také Třetí oko, se nachází v oblasti mezi obočím a je spojena s intuicí, moudrostí, vizualizací a vnitřním viděním. Její barvou je tmavě indigová nebo fialová. Drahé kameny, jako je ametyst, lapis lazuli nebo sodalit, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Ametyst pomáhá při meditaci, stimuluje vnitřní vidění a podporuje duchovní růst. Lapis lazuli rozvíjí intuici, pomáhá při komunikaci a vnitřním rozhledu, zatímco sodalit podporuje rozvoj psychických schopností a pomáhá při vnitřním průzkumu.

Název: Ádžňa  - nebo-li čakra příkazu, třetí oko, oko moudrosti

Ovlivňuje: tvář, oči, nos, uši, dutiny malý mozek, centrální nervový systém; žlázy: hypofýza (podvěsek mozkový)

Barva: tmavomodrá a indigo

Kameny: tmavě modré a indigo – např. sodalit, azurit, tmavě modrý safír, lapis lazuli

Čakra korunní

Čakra korunní, nebo také čakra temene, se nachází na vrcholu hlavy a je spojena s vědomím, duchovním rozvojem a transcendentálními zážitky. Její barvou je bílá nebo purpurová. Drahé kameny, jako je ametyst nebo křišťál, mohou být použity pro vyrovnání této čakry. Křišťál je obzvláště silným kamenem pro tuto čakru, pomáhá při meditaci, otevírá mysl pro duchovní informace a podporuje rozvoj vědomí.

Název: Sahasrára  - nebo-li čakra temene

Ovlivňuje: velký mozek, lebku; žlázy: epifýza (šišinka mozková)

Barva: fialová a bezbarvě průzračná

Kameny: fialové – např. ametyst, sugilit, čaroit, fialový fluorit; bezbarvě průzračné – např. křišťál, diamant

Vedlejší centra nohou a rukou

Existují také vedlejší čakry, které se nacházejí v oblasti rukou a nohou. Tyto čakry jsou spojeny s průtokem energie a pomocí drahých kamenů lze ovlivnit jejich tok. Například drahé kameny jako růžový kvarc nebo achát mohou být použity pro vyrovnání čaker rukou, zatímco drahé kameny jako kyanit nebo ametyst mohou být použity pro vyrovnání čaker nohou.

Centrum nohou

Ovlivňuje: fyzicky

Barva: bílá a černá

Kameny: černé, bílé – např. černý obsidián, onyx, turmalín skoryl, gagát, magnetit, vločkový obsidián, křišťál s vrostlicemi turmalínu

Centrum rukou

Ovlivňuje: duševně

Barva: průzračná, bílá, šedá, černá

Kameny: průzračné, bílé, šedé, černé – např. křišťál, diamant, záhněda, záhněda mornion, magnezit, achát

Závěrem je tedy, že drahé kameny a čakry mají úzký vztah a mohou spolu úspěšně spolupracovat. Použití drahých kamenů pro harmonizaci čaker může mít pozitivní účinky na tělo, mysl a duši. Je však důležité brát v úvahu celkové zaměření a charakteristiku jednotlivých drahých kamenů, stejně jako individuální potřeby a dispozice každého jedince.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli