Logo
Út (12-18 hod.), Čt (12–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
29.05.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Doporučujeme vaší pozornosti velmi vzácný, ojedinělý, modrý rodochrozit s barvou letního nebe a strukturou klasického rodochrozitu. Ujít by vám neměl ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
VYBÍRÁME KAMENY

Popisky kamenů

Polodrahokamy jsou především pro ženy úžasným doplňkem, ozdobou, podtrhují jejich krásu a dotváří jejich vzhled.

číst celý článek

Drahé kameny a zdraví

Zde naleznete přehled kamenů pomáhajících v psychické a spirituální oblasti. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Drahé kameny a nemoci

Zde naleznete přehled  kamenů pomáhajících při zdravotních problémech. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Jak vybírat drahé kameny

Pokud ještě nevíte, jaký kámen byste přesně chtěli, je samozřejmě nejlepší způsob jeho výběru intuicí, vyberte si prostě ten, který vás osloví.

číst celý článek

 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Drahé kameny a hubnutí
27.03.2023

Drahé kameny a hubnutí

Pokud vás poslední dobou trápí stres z přibývání na váze, existuje možnost, jak se těchto negativních vjemů zbavit pomocí minerálů / drahých kamenů. Různé druhy minerálů mohou pomoci odstranit nadměrnou tělesnou hmotnost, přemáhání chuti k jídlu a další projevy psychického napětí.

Mezi nejúčinnější kameny pro odstranění nadměrné tělesné hmotnosti patří kyanit, tyrkys, magnezit, malachit, ametyst, lapis lazuli a prehnit. Tyto kameny se doporučují nosit jako šperky nebo přívěsky a mít je neustále při sobě.

Pro snížení chuti k jídlu mohou být účinné zelený avanturín a tyrkys. Tyto kameny také pomáhají uklidnit mysl a zlepšit náladu.

Pokud trpíte stresem, může vám pomoci křišťál, spinel, smaragd, morganit, turmalín skoryl, citrín, ametyst, ametrín, avanturín, amazonit, fluorit, obsidián nebo achát. Tyto kameny pomáhají uvolnit napětí a harmonizovat tělo a mysl.

Vnitřní nespokojenost lze zmírnit pomocí růženínu a citrínu. Tyto kameny pomáhají překonat pocit nejistoty a zlepšit sebedůvěru.

Pro zmírnění duševního napětí mohou být účinné minerály jako nefrit, lapis lazuli, malachit, azurit, azuromalachit, turmalín meloun nebo ametyst. Tyto kameny pomáhají uklidnit mysl a uvolnit napětí v těle.

Pokud hledáte minerály pro dosažení duševní rovnováhy, můžete zkusit spinel, akvamarín, turmalín indigolit-verdelit, citrín, diamant, smaragd, červený korál, opál, olivín, bílý achát, amazonit, kalcit, gagát, moqui marbles, tygří oko nebo kočičí oko. Tyto kameny pomáhají uvolnit napětí a harmonizovat tělo a mysl.

Vybrat si správný drahokam pro konkrétní problém může být velmi užitečné a podpořit celkové zlepšení fyzického i duševního zdraví. Nicméně, nezapomeňte, že kameny samy o sobě nejsou zázračným řešením a nezastoupí lékařskou péči či změny v životním stylu. Je důležité pamatovat na to, že drahokamy jsou doplňkovou terapií, která může pomoci zlepšit kvalitu života, ale nejsou náhradou za odbornou lékařskou péči.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli