AKCE OD 7.9.2023 - DOPRAVA DO WE|DO ALZA BOXU ZDARMA
Logo
Út (12-18 hod.), Čt (12–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
06.09.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Jedním z krystalů s nejvyššími vibracemi objevenými u minerálů je fenacit/fenakit. Jeho vibrace výrazně zesilují energii jiných kamenů. Spojení fenaci... číst celé
18.08.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Také máte rádi tyrkysovou barvu? Nová kolekce arizonského tyrkysu v blankytně tyrkysové barvě obsahuje náramek, naušnice, dva typy prstenů a dva typy ... číst celé
28.07.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
K létu patří i krásné nové šperky, které na naší opálené pokožce nádherně vynikají. Které šperky jsou vhodné  - volte larimar, překrásná barva letní o... číst celé
Zobrazit všechny novinky
VYBÍRÁME KAMENY

Popisky kamenů

Polodrahokamy jsou především pro ženy úžasným doplňkem, ozdobou, podtrhují jejich krásu a dotváří jejich vzhled.

číst celý článek

Drahé kameny a zdraví

Zde naleznete přehled kamenů pomáhajících v psychické a spirituální oblasti. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Drahé kameny a nemoci

Zde naleznete přehled  kamenů pomáhajících při zdravotních problémech. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Jak vybírat drahé kameny

Pokud ještě nevíte, jaký kámen byste přesně chtěli, je samozřejmě nejlepší způsob jeho výběru intuicí, vyberte si prostě ten, který vás osloví.

číst celý článek

 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Drahé kameny: Jak mohou pomoci při bolestech zad a páteře
09.03.2023

Drahé kameny: Jak mohou pomoci při bolestech zad a páteře

Bolesti zad patří dlouhodobě mezi nejčastější zdravotní problémy a mohou být způsobeny různými příčinami. S bolestí zad se někdy v životě setkalo 60-90 % populace.

Dle parapsychologie jsou základem všech nemocí dlouhodobé negativní emoce a to i ty neuvědomované. Nemocný organismus se pokouší nalézt zpět ztracenou rovnováhu. Základem bolesti zad může však být i špatné držení těla, sedavé zaměstnání, nesprávný postoj a dýchání, jednostranné přetěžování, nadměrná zátěž,  ale také např. špatná matrace. Pod slova „bolí mě záda“ zahrnujeme krční, hrudní a bederní blokády způsobující bolesti. 

Vzácné minerály, drahé kameny, polodrahokamy sice nemohou nahradit klasickou medicínu a lékařskou pomoc, ale díky vyzařování pozitivní energie mohou léčbu podpořit a urychlit.

Mohou nás harmonizovat a být pro nás podporou při různých typech bolesti. Pro tuto fázi pomoci je nejlepší volit podle situované bolesti kamínek, přívěsek či šperk, který budete mít neustále při sobě.

Akvamarín

Vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry.  Uklidňuje příliš bouřlivé reakce imunitního systému. Uvolňuje napětí v šíji a spasmus. Pomáhá při  bolestech krční páteře.

Rubín

Romuto kameni holubí krve byla od dávnověku připisována magická moc. Symbolizuje oheň srdce a životní energii. Uvádí do rovnováhy srdce a podněcuje činnost srdeční čakry. Představuje dokonalý štít proti vysávání srdeční energie. Svému nositeli odstraňuje z cesty vše negativní. Pomáhá překonávat vyčerpání a letargii. Podporuje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasma.

Chryzokol

Pomáhá soustředit se, zklidnit roztěkané myšlenky a vyrovnat emoce. Učí nás trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích. Posiluje  tělesnou odolnost. Pomáhá zmírňovat bolesti krku a uvolňuje napětí šíje.

Náramek z chryzokolu QA

Křišťál s vrostlicemi turmalínu

Působí jako  energetický posilovač, čistič, harmonizující a léčivý kámen. Negativní energii odebírá, transformuje a pozitivní energií nás nabíjí.  Odstraňuje energetické blokády všeho druhu. Posiluje nervovou a soustavu, zbavuje  svalstvo křečí. Tiší neuralgické bolesti.

Heliotrop 

Nás brání před nepříznivými vlivy prostředí, pomáhá překonat únavu a dlouhodobý stres. Posiluje a stimuluje celý náš organismus. Posiluje imunitní systém a obranné reakce organismu. Pomáhá při léčbě revmatismu, křečích, zánětech nervů, svalovém napětí a přetažení, ischiasu.

Citrín

Funguje jako účinný čistič a regenerátor. Tento kámen dokáže čistit čakry a to především pupeční a solar plexus. Citrín pomáhá při obnovení ztracených sil a energie. Blahodárně působí při chronickém únavovém syndromu. Přináší klid a vyrovnanost, nastoluje vnitřní harmonii, která pozitivně ovlivňuje imunitní systém, zmírňuje spasma.

Labradorit

Je kamenem meditace a aury, subtilního pole, které nás obklopuje jako ochranný obal. Stabilizuje naši auru. Tiší bolesti páteře a kostí, pomáhá při léčení revmatismu. Podporuje samoléčebný proces organismu.

Náramek z labradoritu

Záhněda

Má schopnost pomáhat především při poruchách centrálního nervového systému. Uvolňuje vnitřní napětí a křeče, tiší bolesti všeho druhu.

Zlatý topaz

Pomáhá zaměřit energii tam, kde je jí nejvíc zapotřebí. Podporuje léčbu páteře a tiší bolesti.

I když bolesti zad mohou být způsobeny různými faktory, včetně negativních emocí, drahé kameny a polodrahokamy mohou být užitečnou podporou při léčbě a zmírnění bolestí. Každý kámen má své specifické vlastnosti a může pomoci s různými typy bolestí zad. Přestože nemohou nahradit klasickou medicínu, mohou díky svému pozitivnímu vlivu podpořit a urychlit léčbu. Je důležité vybrat takový kamen, který vám bude sedět a budete jej mít co nejvíce u sebe, aby mohl být nejúčinnější.

(Zdrojem pro přiřazení je J.P.Kreperát – Skrytá moc drahých kamenů.)

 

Další problémy a kameny co na ně pomáhají:

Bolesti hlavy

SAFÍR - SMARAGD - MODRÝ TOPAZ - TURMALÍN VERDELIT -  TURMALÍN SKORYL - KŘIŠŤÁL S VROSTLICEMI TURMALÍNU - KŘIŠŤÁL AMETYST - AVANTURÍN - JADEIT - AMAZONIT - LAZURIT - LAPIS LAZULI - MAGNEZIT - MALACHIT - HEMATIT

Bolesti krku

AKVAMARÍN - CHRYZOKOL - TYRKYS - JANTAR

Bolesti zubů

AKVAMARÍN - CHRYZOKOL - TYRKYS - JANTAR

Bolesti čelistí

AKVAMARÍN

Bolesti dásní

SAFÍR - AKVAMARÍN - TYRKYS - JANTAR

Bolesti uší

SAFÍR - JANTAR - ONYX - FLUORIT

Bolesti páteře

KŘIŠŤÁL S VROSTLICEMI TURMALÍNU

Bolesti zad

AKVAMARÍN - ZÁHNĚDA - MAGNEZIT

Bolesti kříže

SAFÍR - ZLATÝ TOPAZ

Bolesti nervů

DIAMANT - AKVAMARÍN - AMETYST - LAPIS LAZULI - PYRIT - MAGNEZIT - KARNEOL - MODRÝ

TOPAZ - JADEIT

Bolesti srdce

CITRÍN - RŮŽENÍN - KARNEOL - KUNZIT

Menstruační bolesti

BERYL - MĚSÍČNÍ KÁMEN  - PYRIT - HEMATIT - LAPIS LAZULI - MALACHIT - CHRYZOKOL - KŘIŠŤÁL

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli