AKCE OD 7.9.2023 - DOPRAVA DO WE|DO ALZA BOXU ZDARMA
Logo
Út (12-18 hod.), Čt (12–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
06.09.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Jedním z krystalů s nejvyššími vibracemi objevenými u minerálů je fenacit/fenakit. Jeho vibrace výrazně zesilují energii jiných kamenů. Spojení fenaci... číst celé
18.08.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Také máte rádi tyrkysovou barvu? Nová kolekce arizonského tyrkysu v blankytně tyrkysové barvě obsahuje náramek, naušnice, dva typy prstenů a dva typy ... číst celé
28.07.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
K létu patří i krásné nové šperky, které na naší opálené pokožce nádherně vynikají. Které šperky jsou vhodné  - volte larimar, překrásná barva letní o... číst celé
Zobrazit všechny novinky
VYBÍRÁME KAMENY

Popisky kamenů

Polodrahokamy jsou především pro ženy úžasným doplňkem, ozdobou, podtrhují jejich krásu a dotváří jejich vzhled.

číst celý článek

Drahé kameny a zdraví

Zde naleznete přehled kamenů pomáhajících v psychické a spirituální oblasti. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Drahé kameny a nemoci

Zde naleznete přehled  kamenů pomáhajících při zdravotních problémech. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Jak vybírat drahé kameny

Pokud ještě nevíte, jaký kámen byste přesně chtěli, je samozřejmě nejlepší způsob jeho výběru intuicí, vyberte si prostě ten, který vás osloví.

číst celý článek

 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Drahé kameny jako pomocníci při řešení stresu a napětí
17.03.2023

Drahé kameny jako pomocníci při řešení stresu a napětí

Drahé kameny a stres

Stres a napětí jsou nedílnou součástí našeho každodenního života a mohou mít negativní dopady na naše fyzické i duševní zdraví. Zatímco mírný stres může být užitečný pro dosažení dobrých výkonů, nadměrný stres může způsobit vážné problémy, jako jsou poruchy spánku, cukrovka nebo srdeční onemocnění. Je tedy důležité se snažit o minimalizaci stresu a vyvážený životní styl.

Kromě tradičních způsobů řešení stresu, jako jsou relaxační cvičení a meditace, mohou pomoci i drahé kameny. Tyto kameny mohou pomoci odstranit negativní vjemy, zmírnit duševní napětí a nastolit duševní rovnováhu. Zde je několik kamenů, které mohou pomoci při různých druzích stresu:

LEPIDOLIT

Tento kámen přináší klid, který tiší neklidné spaní a emocionální stres. Pomáhá při stabilizaci výkyvů nálad, návalů strachu nebo paniky. Je vynikající při překonávání jakékoliv citové nebo duševní závislosti.

AMETYST

Tento kámen působí především proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím a stresem. Pomáhá při neurózách všeho druhu a při bolestech hlavy a migréně.

AVANTURÍN

Tento kámen pomáhá při srdečních problémech, které mají původ v emocionální přetíženosti, tlaku a trvalém stresu. Stejně tak pomáhá při kožních problémech, nemocech a alergiích, které jsou ve velké většině při rozladěném nebo oslabeném imunitním systému vyprovokovány nervozitou a nevyrovnaným duševním stavem. Zmírňuje chronické bolesti hlavy a migrény.

Náramek z avanturínu

AMAZONIT

Tento kámen podporuje vitalitu a rovnováhu v našem každodenním životě. Pomáhá lidem, kteří podléhají stresu, a lze ho položit na čakru čela. Obecně se doporučuje ke zklidnění nervů a harmonizaci emocionálního stavu. Také pomáhá při řešení konfliktů a zlepšuje komunikaci.

FLUORIT Přívěsek z fluoritu QAA

Tento kámen je skvělý při uklidňování duše a při řešení mentálního stresu. Pomáhá zlepšovat koncentraci a odstraňuje mentální bloky, což je užitečné pro lidi, kteří mají náročné pracovní povolání nebo se učí na zkoušky. Fluorit pomáhá také při emocionálních problémech a zmírňuje pocit úzkosti.

ACHÁT

Tento kámen se používá pro zklidnění a vyrovnání emocionálního stavu. Je vhodný pro lidi, kteří se cítí pod tlakem a mají tendenci k nervozitě a podrážděnosti. Achát pomáhá při regulaci emocí a pomáhá udržovat klidnou a vyrovnanou mysl.

SMARAGD

Tento kámen je známý svými antistresovými účinky a pomáhá uvolňovat napětí v těle. Smaragd je vhodný pro lidi, kteří trpí nervozitou, úzkostí a depresemi. Pomáhá zlepšovat spánek a uvolňovat napětí v oblasti krku a ramen.

Náramek ze smaragdu

KŘIŠŤÁL

Tento kámen má velmi silné antistresové účinky a je vhodný pro lidi, kteří cítí mentální nebo emocionální přetížení. Křišťál pomáhá uvolňovat blokády v těle a podporuje celkové zdraví a pohodu. Také pomáhá zlepšovat koncentraci a kreativitu.

CITRÍN

Tento kámen je vhodný pro lidi, kteří se potýkají s nedostatkem energie a motivace. Citrín podporuje vitalitu a pomáhá při řešení stresu způsobeného pracovním vytížením. Také pomáhá zlepšovat sebevědomí a odstraňuje negativní myšlenky.

 

Je důležité si uvědomit, že drahé kameny mohou pomoci s řešením stresu, ale nejsou jediným řešením. Je také důležité se věnovat zdravému životnímu stylu, jako jsou pravidelný pohyb, dostatek spánku a vyvážená strava.

(Zdrojem pro přiřazení je J.P.Kreperát – Skrytá moc drahých kamenů.)

Které kameny jsou na co vhodné?

Stres

KŘIŠŤÁL- SPINEL - SMARAGD -MORGANIT- TURMALÍN - SKORYL-CITRÍN - AMETYST  AMETRÍN - AVANTURÍN -AMAZONIT - FLUORIT - OBSIDIÁN - ACHÁT

Strach

SPINEL - ZLATÝ TOPAZ - TURMALÍN SKORYL - CITRÍN - AMETYST - AMETRÍN - SLUNEČNÍ KÁMEN - SUGILIT - ČAROIT - RODOCHROZIT - LAPIS LAZULI

Únava

RUBÍN - GRANÁT - KŘIŠŤÁL - TURMALÍN SKORYL SPOLU S KŘIŠŤÁLEM

Únava chronická

SLUNEČNÍ KÁMEN - TURMALÍN VERDELIT

Vyčerpanost

ZLATÝ TOPAZ- TURMALÍN VERDELIT- GRANÁT - JASPIS

Vnitřní nespokojenost

RŮŽENÍN - CITRÝN

Duševní napětí

NEFRIT - LAPIS LAZULI -MALACHIT - AZURIT - AZUROMALACHIT - TURMALÍN MELOUN - AMETYST

Duševní rovnováha

SPINEL - AKVAMARÍN - TURMALÍN INDIGOLIT-VERDELIT - CITRÍN - DIAMANT - SMARAGD - ČERVENÝ KORÁL - OPÁL - OLIVÍN - BÍLÝ ACHÁT - AMAZONIT - KALCIT  GAGÁT - MOQUI MARBLES - TIGŘÍ OKO  - KOČIČÍ OKO

Vyrovnání energie v organismu

MONQUI MARBLES - HEŘMANOVSKÁ KOULE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli