AKCE OD 7.9.2023 - DOPRAVA DO WE|DO ALZA BOXU ZDARMA
Logo
Út (12-18 hod.), Čt (12–14 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
06.09.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Jedním z krystalů s nejvyššími vibracemi objevenými u minerálů je fenacit/fenakit. Jeho vibrace výrazně zesilují energii jiných kamenů. Spojení fenaci... číst celé
18.08.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
Také máte rádi tyrkysovou barvu? Nová kolekce arizonského tyrkysu v blankytně tyrkysové barvě obsahuje náramek, naušnice, dva typy prstenů a dva typy ... číst celé
28.07.2023
Doporučujeme z novinek tohoto týdne:
K létu patří i krásné nové šperky, které na naší opálené pokožce nádherně vynikají. Které šperky jsou vhodné  - volte larimar, překrásná barva letní o... číst celé
Zobrazit všechny novinky
VYBÍRÁME KAMENY

Popisky kamenů

Polodrahokamy jsou především pro ženy úžasným doplňkem, ozdobou, podtrhují jejich krásu a dotváří jejich vzhled.

číst celý článek

Drahé kameny a zdraví

Zde naleznete přehled kamenů pomáhajících v psychické a spirituální oblasti. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Drahé kameny a nemoci

Zde naleznete přehled  kamenů pomáhajících při zdravotních problémech. Polodrahokamy nás mohou podporovat, léčit, harmonizovat, tišit naši mysl i emoce a dodávat energii.

číst celý článek

Jak vybírat drahé kameny

Pokud ještě nevíte, jaký kámen byste přesně chtěli, je samozřejmě nejlepší způsob jeho výběru intuicí, vyberte si prostě ten, který vás osloví.

číst celý článek

 

 

  1. Úvod
  2. Zajímavosti
  3. Vliv drahých kamenů na naši auru: Které kameny nás ochrání a harmonizují?
06.04.2023

Vliv drahých kamenů na naši auru: Které kameny nás ochrání a harmonizují?

Aura je v oblasti parapsychologie nazývána energetické pole okolo živých organismů, tedy lidí, zvířat i rostlin. Je to energie rozličné síly a vrstev, projevující se spektrem barev a tvarů, které jsou u každého jedince odlišné. Základní vlastností energie v auru je pohyb (vibrace, chvění). Pokud nedochází k pohybu, vibracím či chvění, může se tato projevit jako bolest nebo nemoc. Podle parapsychologie vyzařuje aura zdravého jedince v klidu přibližně až do vzdálenosti 30-60 cm.

Drahé kameny, polodrahokamy a minerály mohou na auru člověka pozitivně působit, protože samy vyzařují vibrace, které mohou ovlivnit stav aury člověka, posilovat ji, upravovat či normalizovat. Proto jsou některé minerály a drahé kameny vhodnými pomocníky proti škodlivému působení negativních vlivů a zón.

Mezi nejvhodnější minerály, které působí v této oblasti, patří turmalín skoryl, křišťál, tyrkys a akvamarín.

Přívěsek z turmalínu skoryl TURMALÍN SKORYL uzemňuje duchovní energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla. Poskytuje harmonii, vitalitu a regeneraci. Pomáhá najít radost ze života, vnitřní jistotu a dynamiku. Probouzí sebezáchovné síly, upevňuje zdraví, aktivuje hormony a enzymy. Má největší léčivou a očistnou sílu ze všech černých kamenů. Je nejsilnějším ochranným kamenem, který známe. Jeho největší přínos spočívá v rozbíjení organických, emocionálních, mentálních i duchovních blokád, které nám brání ve zdravém a čistém životě. Odstraňuje energetické blokády všeho druhu. Skoryl je jakýmsi štítem, protože negativní energii, která nás obklopuje, odpuzuje, odkloňuje a rozptyluje dříve, než je schopna vstoupit do pole naší aury. Chrání nás před vnějšími negativními vlivy, jako jsou patogeny, bakterie, viry a toxinů. Může to být pomocí imunitního systému, který detekuje a bojuje proti cizím látkám, nebo pomocí bariérových funkcí, jako jsou kůže a sliznice, které brání vstupu škodlivin do těla.

KŘIŠŤÁL působí jako energetický posilovač, čistič, harmonizující a léčivý kámen a v neposlední řadě jako ochranný kámen proti negativním vlivům z okolí. Díky jeho polaritě tento kámen v magické rovině chrání svého nositele proti všemu, co na něj působí v protikladu, veškerému zlu, negativní energii a černé magii. Negativní energii odebírá, transformuje a pozitivní energií nás nabíjí. Křišťál svou přírodní energií čistí a chrání naší auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy a také nás nabíjí životodárnou energií a vyrovnává energii v organismu. Křišťál nám také pomáhá v určitých případech odstraňovat karmické zátěže. Křišťál je vhodný pro harmonizaci energetických drah/meridiánů.

TYRKYS je jedním z nejúčinnějších léčivých krystalů. Jedná se o silný ochranný kámen. Má schopnost negativní pocity a vjemy rozptýlit. Tyrkys vytváří svojí vibrací kolem našeho těla silové pole, které nás chrání před zlými silami duchovního světa. Ochraňuje nás před černou magií, škodlivými vlivy prostředí, zářením a spodními proudy. Avšak nejvzácnější a nejpodivuhodnější předností modrého či modrozeleného tyrkysu je jeho barvoměna, která nás v předstihu varuje před osudovými ranami a změnami zdravotního stavu. V negativních případech jeho blankytně modrá barva zmatní a šedavě zezelená. Krátkým pobytem na slunci se mu potom jeho jasné barvy opět navrátí.

Přívěsek z akvamarínuAKVAMARÍN je kamenem vizionářů, mystiků a léčitelů. Má schopnost vyvolávat toleranci druhých. Jeho očistná zář vnáší do naší mysli pocit spokojenosti, zmírňuje podrážděnost a agresivitu. V duchovní rovině zbystřuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Akvamarín vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry. Uklidňuje příliš bouřlivé reakce imunitního systému. Je také kamenem odvahy a sebedůvěry, podporuje komunikaci a pomáhá vyjádřit své emoce. Akvamarín je často používán při meditacích, pomáhá se soustředit a zklidňovat mysl. Podporuje kreativitu a inspiraci a pomáhá nám nalézt vnitřní klid a harmonii. V fyzické rovině je akvamarín kamenem zdraví, pomáhá při léčení onemocnění krku, štítné žlázy, plic a očí. Také se používá při léčení onemocnění trávicího traktu a pomáhá při detoxikaci těla.

Využití minerálů a krystalů k harmonizaci a léčení našeho těla a mysli má velkou tradici a je praktikováno po celém světě. Každý kámen má své specifické vlastnosti a energie, které mohou být využity pro různé účely. Křišťál, tyrkys a akvamarín jsou jen některé z mnoha minerálů, které mohou být použity jako ochranné, léčivé a harmonizující kameny.

Použití těchto minerálů by nemělo být považováno jako náhrada za léčebné postupy a zdravotní péči poskytované odborníky. Avšak mohou být výbornou doplňkovou terapií pro dosažení duševní a tělesné rovnováhy.

Je důležité si vybrat kámen, který vás přitahuje a máte k němu pozitivní vztah. Nechte se vést intuicí a snažte se naslouchat signálům, které vám váš vnitřní hlas posílá. Pokud vám nějaký kámen připadá nepříjemný nebo vás od něj něco odrazuje, respektujte to a nechte ho být.

Každý minerál a kámen má svou jedinečnou energii a sílu, která může pozitivně ovlivnit náš život. Využijte toho, co nám příroda nabízí, a zkuste se otevřít novým možnostem a způsobům léčby a harmonizace.

Na co jsou které kameny vhodné?

Aura

DIAMANT - BERYL - TURMALÍN SKORYL - KŘIŠŤÁL - KUNZIT - SLUNEČNÍ KÁMEN - LABRADORIT - TYRKYS - TURMALÍN SKORYL S KŘIŠŤÁLEM - ČERNÝ KORÁL

Energetický průchod

KŘIŠŤÁL - TURMALÍN SKORYL SPOLU S KŘIŠŤÁLEM

Energie (dobytí)

RUBÍN - GRANÁT - TURMALÍN RUBELIT - KŘIŠŤÁL - KŘIŠŤÁL S VROSTLICEMI RUTILU - SLUNEČNÍ KÁMEN - OBSIDIÁN 

Karma

KŘIŠŤÁL S VROSTLICEMI TURMALÍNU, KŘIŠŤÁL OLIVÍN - AMETYST - ONYX - AMAZONIT - PYRIT - BÍLÁ PERLA

Samoléčebné mechanismy

ALEXANDRIT - KŘIŠŤÁL - LABRADORIT

Sebeobranný systém

LARIMAR - MALACHIT

Životodárná energie

KŘIŠŤÁL - SLUNEČNÍ KÁMEN

Důvěra ve vlastní schopnosti

SODALIT - SEPTÁRIE

Pozitivní síla

RUBÍN - TURMALÍN

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli